Total: (1334) Pershendetje Vizitor | Identifikimi | Regjistrohuni
Kerkoni
... direktoria e faqeve shqiptare

Letersia Shqiptare


Lidhje (8)

Lidhje totale: 1334  |  Shtuar sonte: 0 Ndryshimi i lidhjeve: 08/20/2014Paraqisni sipas:
AlbaPoetry AlbaPoetry
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 09/07/2003, Klikime: 2,047, Pershtypje: 0, Vleresime: 5, Vota: 3
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Antologjia e Poezise Shqipe ne Shqip dhe Anglisht.

Arben Orhani - faqja personale Arben Orhani - faqja personale
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 03/30/2007, Klikime: 1,288, Pershtypje: 0, Vleresime: 5, Vota: 11
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Arben Orhani - Fantazmat e nje epoke te merzitshme. Tregime, ese personale dhe vargje te perzgjedhura me kujdes. Proza bashkekohore shqiptare dhe proza moderne.

Autoret Shqiptare ne vite Autoret Shqiptare ne vite
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 09/16/2006, Klikime: 1,381, Pershtypje: 0, Vleresime: 1, Vota: 1
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Kjo faqe interneti permban permbledhjen me te madhe te letersise shqiptare ne gjuhen angleze deri tani. Ajo perfshin nje varg tekstesh nga e kaluara si dhe shume autore bashkekohore nga Sh ...

Elvira Dones Elvira Dones
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 09/02/2006, Klikime: 1,219, Pershtypje: 0, Vleresime: 5, Vota: 1
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Elvira Dones - Shkrimtare, gazetare shqiptare. Ka lindur ne Durres (Shqiperi) ne 1960. Eshte diplomuar ne letersi shqipe e angleze ne Universitetin Shteteror te Tiranes. Nga viti 1988 deri ...

Exil VOX Exil VOX
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 01/25/2006, Klikime: 1,198, Pershtypje: 0, Vleresime: 0, Vota: 0
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Faqe per kulture, letersi,art, kritike letrare dhe publicistike.

Poezi - A.D. Poezi - A.D.
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 09/07/2003, Klikime: 1,921, Pershtypje: 0, Vleresime: 4, Vota: 5
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Keto faqe i dedikohen letersise dhe jane nje perpjekje e thjeshte per te paraqitur universe mendimesh.

Poezi Dashurie Poezi Dashurie
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 07/29/2009, Klikime: 1,678, Pershtypje: 0, Vleresime: 0, Vota: 0
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Poezi Dashurie ėshte projekt i krijuar pėr tė botuar pėrmbledhje me poezi dashurie nga autorė tė ndryshėm, pėr tė gjithė ato qė janė tė prirur nga poezia i ftojmė tė marrin pjes nė kėtė projekt.

Thenie.tk Thenie.tk
  • !LU_CURRENTRATING!
 

Shtuar: 06/30/2012, Klikime: 463, Pershtypje: 0, Vleresime: 0, Vota: 0
Shtoni ne Preferenca  |  Shtoni pershtypje


Thenie.tk eshte nje faqe e cila permban thenie te mrekullueshme te krijuar nga shkrimtaret dhe mendimtaret me te medhenj qe ka njohur njerezimiLidhje per faqe: