Total: (1334) Pershendetje Vizitor | Identifikimi | Regjistrohuni
Kerkoni
... direktoria e faqeve shqiptare

Instituti Kombetar i Shendetesise Publike te Kosoves

Instituti Kombetar i Shendetesise Publike te Kosoves
  • !LU_CURRENTRATING!
 


Shtuar: 05/27/2009, Klikime: 2,354, Vleresime: 0, Pershtypje: 0, Vota: 0
Instituti Kombetar i Shendetesise Publike te Kosoves
Ėshtė formuar nė vitin 1925. Ėshtė Institucioni mė i lartė shėndetėsor, profesional dhe shkencor i Kosovės. Ėshtė Institucion Shėndetėsor qė pėrgatit dhe zbaton strategjinė e shėndetit publik. Masat higjieniko - sanitare, masat profilaktiko - kunderepidemike, socialo mjekėsore, promovimin e shėndetit, edukimin dhe arsimimin shėndetėsor, kontrollėn e kulitetit tė ujit, ajrit, ushqimit, PZI, programi i zgjėruar i imunizimit, politikėn shėndetėsore dhe ekonomiken shėndetėsore, informimin shėndetėsorė nė mbarė territorin e Kosovės. Instituti zhvillon punėn hulumtuese-shkencore dhe organizon pėrkryerjen profesionale tė punėtorėve shėndetėsor.

Shtoni ne PreferencaSkedare seksioni
Informacione te kerkuara  
Imazh Verifikimi

Pershtypje (0)

Jepni pershtypjen tuaj mbi kete faqe


Elemente te ngjashem